تجهیزات شبکه

 

 

 

فناوری های ضد سرقت روی گوشی های تلفن همراه

 

سرقت موبایل
حکومت امریکا می گوید بعد از فشار بر کمپانی های سازنده گوشی، دو کمپانی سامسونگ و اپل پیشرو در توسعه فناوری ضد سرقت شده و فناوری جدید خود را در سان فرانسیسکو آزمایش کردند.ماه گذشته اشنایدرمن و گسکون با نمایندگان اپل و سامسونگ و مایکروسافت و گوگل طی جلسه ای ساخت فناوری موسوم به Kill Switch را بررسی کردند تا به محض سرقت، گوشی مورد نظر از کار بیفتد. آنها از کمپانی ها خواستند تا کمتر از یک سال فناوری مورد نظر را بسازند. (مطابق آمار از هر 3 سرقت در امریکا یک سرقت مربوط به گوشی تلفن همراه است.)اپل با فناوری Activation Lock‌ و سامسونگ با برنامه Lojack روی آندروید و گلکسی اس 4 ، فناوری های ضد سرقت را نمایش دادند تا کارایی های این برنامه ها را به مقامات نشان دهند.
برنامه اپل روی آیفون نیز تست شد که بر اساس آن بعد از سرقت، دارنده گوشی باید "اپل آی دی" و پسورد را زده تا وارد تلفن شود. قرار است این فناوری روی آی او اس 7 نسخه نهایی قرار گیرد که در آن، Find my iPhone به صورت دیفالت روشن بوده و بعد از سرقت برای خاموش کردن این ویژگی باید اپل آی دی و پسورد زده شود تا این ویژگی غیر فعال شود. در غیر این صورت دارنده گوشی قابلیت تعقیب توسط پلیس خواهد داشت و بعد از شناسایی ، بازداشت می شود.
برنامه سامسونگ موسوم به Lojack است که به محض سرقت قفل شده و اطلاعات شخصی کاربر را پاک می کند تا به دست سارقان نیفتد.
این برنامه ظاهرا 29 دلار قیمت داشته و کاربر با پرداخت این مبلغ ، از سرویس یک ساله آن بهره مند می شود. اپ مذکور جوری تعریف شده که از راه دور گوشی را قفل می کند و اطلاعات را پاک می کند تا سارق نتواند به آن دسترسی پیدا کند.

( گفته می شود حکومت به طور غیر مستقیم هکرها را استخدام کرده تا فناوری ضر سرقت اپل را آزمایش کرده تا از قوی بودن ان مطمئن شوند. شاید برنامه مشابهی نیز برای سامسونگ داشته باشند و باید منتظر بود تا ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می دهد.)

 

 

gptwpnfcinstagramrss