تجهیزات شبکه

 

 

 

خاموش کردن بروزرسانی خودکار برانامه ها در آندروید

شاید شما هم با بروزرسانی‌های خودکار اپلیکیشن‌ها مشکل داشته باشید و بخواهید هر زمان که خواستید و هر کدام را که نیاز داشتید، بروزرسانی کنید. البته راحت‌تر است بروزرسانی برنامه‌‌های دستگاه اندرویدی خود را در حالت خودکار قرار دهید، اما برخی کاربران علاقه‌مندند کنترل دقیقی روی برنامه‌ها و بروزرسانی‌ آنها داشته باشند.

ممکن است گاهی نسخه جدید برنامه‌‌ای باگ داشته باشد و بازگشت به نسخه قدیمی اپلیکیشن هم کار آسانی نیست، پس در این مواقع بهترین کار نصب دستی بروزرسانی‌هاست. جای نگرانی نیست، زیرا تغییر تنظیمات و داشتن کنترل بیشتر بر مراحل آپدیت اپلیکیشن‌ها به‌ آسانی انجام می‌شود. در ادامه این روش را در سیستم‌عامل اندروید که کار با آن برای بیشتر کاربران ایرانی راحت‌تر است، توضیح می‌دهیم.

خاموش کردن به‌روزرسانی‌های خودکار
ابتدا با اپلیکیشن Play Store شروع کنید. در فهرست اپلیکیشن‌های خود آن را باز کرده، بعد روی دکمه منو در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه‌ زده سپس Settings را انتخاب کنید. در صفحه تنظیمات روی Autoupdate apps ضربه بزنید. حال می‌توانید انتخاب کنید بروزرسانی‌های اپلیکیشن‌ها از طریق وای ـ فای انجام شود یا هر زمان که خواستید برنامه‌ها را بروزرسانی کنید یا این‌که به‌صورت دستی مراحل بروزرسانی‌ها انجام شود.

برای اینکه بتوانید بروزرسانی‌های خودکار را با هم خاموش کنید، Do not autoupdate apps را انتخاب کنید. در این مرحله، گزینه Autoupdate apps بسته خواهد شد و شما به صفحه اصلی Google Play Settings بازمی‌گردید. به دکمه بازگشت دستگاه اندروید خود ضربه بزنید تا به صفحه اصلی Play Store برگردید. (به خاطر داشته باشید این دکمه ممکن است در گوشی شما روی صفحه‌ نمایش باشد، این به مدل تلفن‌همراهتان بستگی دارد)

 

gptwpnfcinstagramrss