تجهیزات شبکه

 

 

 

مهمترین گزینه ها در انتخاب سرور hp کدامند

امروزه با توجه به پیشرفت علم و گسترش دنیای فناوری نیاز برای رفع مشکلات دنیای مجازی و شبکه دو چندان شده به طوری که امروزه بیشتر شرکت هایی که تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه را تولید می کنند در تکاپو هستند تا بتوانند همه روزه تجهیزات جدید تر و پر کاربردتری را به بازار عرضه کنند. دغدغه مهم تولید کنندگان این نوع تجهیزات ارائه محصولی با کیفیت و بهینه از نظر مالی میباشد .چرا که در انتخاب یک محصول مناسب علاوه بر کیفیت ، مسئله مالی نیز بسیار مهم می باشد.در این بین شرکت بزرگ HP که  از مهمترین تولید کنندگان تجهیزات شبکه می باشد با توجه به تولید محصولات با کیفیت و مرقون به صرفه یکی از پر طرفداران بازار آی تی شده . یکی از مهمترین و اساسی ترین محصول این شرکت سرورhp  می باشد. برای شناخت و خرید این محصول نیاز به آگاهی و شناخت تخصصی می باشد که این امر مستلزم مشاوره با کارشناسان فروش شرکت ها میباشد . هر خریدار با یک انگیزه و اشتیاق درونی به انتخاب یک محصول می پردازد برای خرید سرور hp نیاز به دو امر اساسی میباشد :

1) هزینه مالی  2) سرویسی که قرار است روی سرور پیاده سازی شود

اصولا اکثر مهندسین شبکه سرورهای اچ پی خود را بگونه ای انتخاب می کنند تا در یک بازه زمانی چند ساله پاسخگوی نیاز آن ها باشد .چرا که بعد ها  هزینه تعویض آن بالا و غیر معقول میباشد . دستگاه های سرور اچ پی به دو مدل ظاهری تاور و رک مونتی تقسیم میشود . که مدل تاور از قیمت پایه 2.200.000 تا حد اکثر 30 میلیون تومان میباشد و مدل رک مونتی از قیمت پایه 4 تا 150 میلیون تومان میباشد . اگر شما در یک شرکت یا سازمان کوچک با 10 تا 15 کاربر کار میکنید و به عنوان مهندس IT  نیاز به ارایه شبکه دارید مدل تاور برای شما مناسب است . البته باید کارهای مد نظر کارمندان را هم در نظر بگیرید تا کانفیگ مورد نیاز را بر اساس پردازش موردانتظار سفارش دهید . در غیر این صورت اگر شما کاربران زیادی دارید که با نرم افزارهای قوی و حرفه ایی کار می کنند و نیاز به ذخیره سازی بالایی دارند باید دستگاه سرور رک مونتی تهیه نمایید .این دستگاه ها به دلیل پشتیبانی همزمان از دو پردازنده دارای قدرت پردازش و ذخیره بالایی هستند البته خرید یک سرور رک مونتی مستلزم خرید یک رک نیز می باشد.                                                                                                        

این مقاله کوتاه صرفا جهت آگاهی شما مهندسین گرامی برای خرید سروراچ پی ، رم hp ، هارد hp وسایر قطعات آن می باشد . در مقاله های بعدی در مورد مدل های مختلف و نحوه انتخاب کانفیگ های مختلف توضیح خواهیم داد .

 

gptwpnfcinstagramrss