تجهیزات شبکه

 

 

 

معرفی ۲ نمونه از رید در سرور hp

کارت رید :

در سرورHP قطعات پر کاربردی را میتوان یافت که یکی از مهمترین این قطعات کارت رید می باشد .که جهت امور مهمی مورد استفاده قرار میگرد. کلمه RAID به معنای آرایه چند گانه دیسک های مستقل می باشد . و یک تکنولوژی مسیریابی است . به طوری که قادر خواهد بود چندین دستگاه ذخیره ( هارد سرور ) را با هم ادغام کند. تا به صورت یک هارد مستقل در اختیار سیستم عامل یا اجزاء شبکه قرار گیرد . از مزایای رید بندی میتوان به افزایش سرعت و تحمل خطا و امکان بازیابی اشاره نمود .

قرار گیری داده ها در دیسک های مختلف نیازمند شناخت انواع رید می باشد .

انواع ریدهای استاندارد :

رید صفر :

تقسیم داده به چند قسمت و قرار دادن بر روی دیسک های مختلف .به عبارتی دیگر درجهت بالابردن سرعت ارسال و دریافت داده ، داده ها تکه تکه می شوند و هر تکه بر روی یک دیسک ذخیره می شود .

اما مشکل این نوع رید بندی ا ین است که اگر بنا بر هر دلیلی1 دیسک خراب شود کل اطلاعات ما از بین می رود .از همین رو به هیچ عنوان برای اطلاعات مهم از رید صفر استفاده نکنید .

رید یک :

تکنولوژی رید یک به MIRROR  معروف است . در این  روش کل داده به صورت جداگانه روی دو دیسک متفاوت ذخیره می شود  به عبارتی دیگر از اطلاعات به صورت هم زمان یک نسخه پشتیبانی تهیه می شود . ما در این روش هیچ افزایش سرعتی نداریم .فقط موضوع قابل توجه این است که نوع رید بندی بیشتر برای مکان هایی که اطلاعات برای آن ها خیلی مهم است استفاده می شود . مسئله مهم دیگر این است که سرعت نوشتن در این مجموعه برابر سرعت کند ترین هارد و سرعت خواندن برابر جمع سرعت هارد هاست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سازگاری انواه کارت رید در مدل های مختلف سرور اچ پی با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از سازگازی سرور HP خریداری شده و نیازهای سازمان خود اطمینان حاصل کنید.

gptwpnfcinstagramrss