تجهیزات شبکه

 

 

 

ویندوز 10 خود را از طریق دستور صوتی به کورتانا، خاموش روشن یا ریستارت کنید:

ویندوز 10

یکی ازقابلیت های افزوده شده در ویندوز 10 نسبت به ویندوز 8 و نسخ قبلی ، دستیار دیجیتالی آن به نام کورتانا می باشد. در آپدیت 14986 ویندوز 10 این قابلیت به کورتانا اضافه شده است که شما بتوانید از طریق دستور صوتی به کورتانا سیستم خود را خاموش، روشن و یا ریستارت کنید و یا حتی به حالت sleep ببرید. قابلیت جدید دیگری که به کورتانا اضافه شده است این است که شما می توانید از طریق آن سیستم خود را lock کنید و یا صدای آن را کم و یا زیاد کنید.

مایکروسافت در تلاش برای اضافه کردن کنترلرهایی در پخش موسیقی از طریق کورتانا می باشد. بعنوان مثال شما با پرسش از کورتانا بصورت “Hey Cortana, what song is playing?” میتوانید بفهمید چه آهنگی در حال پخش است. مایکروسافت با همکاری اینتل در تلاش برای ساخت دستگاه هایی است که پیام های صوتی را به خوبی شناسایی می کند و انتظار می رود در سال آینده ی میلادی در رقابت با اکوی آمازون، روانه ی بازار شود. توانایی کورتانا در کنترل سیستم از طریق دستورات صوتی به مایکروسافت در رقابت با google Home Device  کمک شایانی کرده است.

درکنار قابلیت های جدید اضافه شده به کورتانا، مایکروسافت در این نسخه داشبورد جدیدی برای windows Defender طراحی کرده است. روند رو به رشد ویندوز 10 نشان میدهد تا پایان سال 2016 میلادی 24% سهم بازار را تصاحب خواهد کرد.

 

منبع: The verge

 

gptwpnfcinstagramrss