تجهیزات شبکه

 

 

 

سال 2020 همه مردم جهان اینترنتی می‌شوند

 
 
 
 
راسپینا- هم‌اکنون به‌ازای هر یک نفری که در اینترنت حضور دارد، دو نفر در خارج از این فضا به‌سر می‌برند. اما تا پایان دهه جاری همه مردم روی زمینه به اینترنت متصل خواهند شد.
 


"اریک اشمیت"(Eric Schmidt) مدیرعامل شرکت گوگل پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۲۰ میلادی همه مردم جهان در دنیای اینترنت حضور خواهند داشت.اشمیت شب گذشته در شبکه اجتماعی گوگل پلاس توضیح داد: «هم‌اکنون به‌ازای هر یک نفری که در اینترنت حضور دارد، دو نفر در خارج از این فضا به‌سر می‌برند. اما تا پایان دهه جاری همه مردم روی زمینه به اینترنت متصل خواهند شد.»
به طور قطع می‌توان گفت که تعداد کاربران آنلاین روی کره زمین با سرعت قابل ملاحظه‌ای در حال افزایش است و به خصوص با گسترش گوشی‌های هوشمند بین کاربران این روند سرعت بیشتری گرفته است.
اما با این وجود آیا همه مردم جهان وارد اینترنت خواهند شد؟
به هر حال این یک ادعا بزرگ است و با در نظر گرفتن بسیاری از مناطق فقیرنشین در جهان و همچنین دشواری در ارسال خطوط اینترنتی بی‌سیم به برخی مناطق جغرافیایی بعید به نظر می‌رسد که چنین اتفاقی رخ دهد.

البته باید توجه داشت که گوگل در افزایش دسترسی کاربران جهانی به اینترنت نقش مهمی برعهده دارد و در این زمینه عرضه فناوری‌های اندروید و Google Fiber تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای برجا گذاشته است.
تبلیغات منتشر شده در بخش جست‌وجوگر گوگل هزینه مربوط به سرویس‌های رایگان این شرکت را برمی‌گرداند و این سرویس‌های رایگان هم در افزایش انگیزه کاربران برای استفاده از اینترنت بی‌تاثیر نبوده است.

 

gptwpnfcinstagramrss