تجهیزات شبکه

 

 

 

ارتقاء به ویندوز ۹ برای کاربران ویندوز ۸ رایگان خواهد بود

 

در مراسم ۳۰ ام سپتامبر امسال مایکروسافت شاهد رونمایی از جدیدترین نسل ویندوزهای مایکروسافت خواهیم بود. اخبار پیرامون این ویندوز در این روزها بسیار به گوش می‌رسد و در جدیدترین آن‌ها گفته شده که آپگرید ویندوز ۸ به ۹ رایگان خواهد بود. علاوه بر این نسخه ابتدایی ویندوز ۹ که به Technical Preview مشهور شده، در نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی و با حجم‌های به ترتیب ۳ و ۴ گیگابایت برای دانلود ارائه خواهد شد.

تنها یک روز مانده به زمان معرفی نسل جدید ویندوزهای مایکروسافت، خبرها و جزئیات بیشتری نیز از آن به گوش می‌رسد. از قرار معلوم مایکروسافت روز سه شنبه مراسم معرفی ویندوز جدید را برگزار می‌کند و بالاخره مشخص می‌شود در درجه نخست با چه نامی و سپس با چه قابلیت‌هایی به بازار وارد می‌شود. علاوه بر این پیش‌بینی می‌شود جزئیاتی از نوع نگارش‌های متفاوت این ویندوز نیز بشنویم.

اما رییس بخش اندونزیایی مایکروسافت آندریاس دیانتورو امروز یکی از ویژگی‌های مهم ویندوز ۹ را به رسانه‌ها اعلام کرده است. بر اساس خبر وبسایت Detik.com و به نقل از BGR رییس بخش اندونزیایی مایکروسافت خبر داده که آپگرید از ویندوز ۸ به ویندوز ۹ برای کاربران رایگان خواهد بود. مایکروسافت پیش‌تر نیز آپگرید از ویندوز ۸ به ویندوز ۸.۱ را برای کاربران ویندوز رایگان اعلام کرده بود.

مدتی طولانی است که کاربران سیستم عامل‌ها به آپدیت رایگان خو گرفته‌اند؛ سیستم عامل‌هایی چون iOS، اندروید و OS X از جمله سیستم عامل‌هایی هستند که آپدیت آن‌ها کاملا رایگان اتفاق می افتد و به همین دلیل مایکروسافت نیز مدت‌هاست همین شیوه را در پیش گرفته است. علاوه بر این انتقادهای پیرامون ویندوز ۸ نیز مزید بر علت شد تا حداقل به واسطه جلب نظر دوباره کاربران این آپگرید بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام شود.

لازم به ذکر است که هنوز خبری از رایگان بودن این آپگرید برای کاربران ویندوزهای قبل از ویندوز ۸ شنیده نشده است.

حجم ویندوز ۹ چه میزان خواهد بود؟

اگرچه هنوز زمان دقیق و تأییدشده ای از انتشار نسخه تکنیکال پریویو ویندوز ۹ در دست نیست، اما پیش‌بینی شده که این نسخه اولیه از ویندوز ۹ به فاصله کمی پس از مراسم ۳۰ سپتامبر مایکروسافت در اختیار عموم قرار گیرد.

صفحه مربوط به این ورژن از ویندوز در سایت مایکروسافت دیروز به اشتباه برای عموم آزاد شد. این صفحه پس از مدت کوتاهی حذف شد، ولی همین اتفاق کافی بود تا بتوان جزئیاتی جدید از این نسخه ابتدایی ویندوز ۹ را نیز مشاهده کرد. در تصویر ثبت شده از این صفحه، ویندوز ۹ را با سه ویژگی مهم شایعه شده در گذشته خواهیم یافت؛ ویژگی‌های دسکتاپ مجازی، منوی استارت بازگشته با کاشی‌های زنده و همچنین دکمه جستجوی جاگرفته در تسک بار.

دیگر مورد مهم مربوط به میزان حجم فایل نصب این ویندوز است. گفته‌های وبسایت Neowin نشان می‌دهد که میزان حجم نسخه ۳۲ بیتی این سیستم عامل اندکی بیش از ۳ گیگابایت است و نسخه ۶۴ بیتی دارای حجمی ۴ گیگابایتی خواهد بود.

gptwpnfcinstagramrss