تجهیزات شبکه

 

 

 

اینترنت 5G با سرعتی فراتر از تصور ما عرضه خواهد شد؛ 20 گیگابیت بر ثانیه!

در حالی که بسیاری از کاربران هنوز از سرعت بالای اینترنت 4G LTE هیجان زده هستند، اما هیچ وقت نمی‌توان جلوی رویاپردازی برای سرعت‌های بالاتر را گرفت. بله درست حدس زدید، قصد داریم از شبکه مخابراتی نسل پنجم یا 5G صحبت کنیم.

اگرچه این فناوری تا سال 2020 یا حوالی آن در دسترس عموم قرار نخواهد گرفت، اما اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU)، در مورد سرعت‌ این شبکه مخابراتی صحبت کرده است. این صحبت‌ها حاکی از آن هستند که اینترنتی که امروزه در موبایل‌های خود استفاده می‌کنیم در چند سال آینده به اندازه اینترنت dial-up دوست داشتنی کند بنظر خواهد رسید!

به گفته Korea Times، شبکه 5G توانایی ارسال اطلاعات با سرعت 20 گیگابیت بر ثانیه را داشته که با این سرعت، به‌عنوان مثال می‌توان یک فیلم کامل با کیفیت اچ‌دی را در عرض چند ثانیه دانلود کرد. این درحالی است که نهایت سرعت شبکه‌های 4G در حال حاضر به 150 مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

همچنین یک شبکه 5G قادر است برای بیش از یک میلیون دستگاه "اینترنت اشیاء" در محدوده‌ی 1 کیلومتر مربعی، سرعت ارسال اطلاعاتی در حدود 100 مگابیت بر ثانیه را فراهم کند.

ITU پیش از فرا رسیدن سال 2020 و رونمایی رسمی از این تکنولوژی، قصد دارد فناوری‌های مرتبط با این نوع شبکه‌ها مورد پذیرش قرار دهد تا همه چیز در زمان عرضه اینترنت 5G فراهم باشد.

در این زمینه وب سایت Re/Code می‌نویسد:

یکی از بزگترین چالش‌ها، استانداردسازی فناوری 5G می‌باشد. گروه‌های مختلفی در حال ایجاد استاندارد و سازگاری با این فناوری جدید هستند. برخی دیگر نگران سازگاری با فناوری‌های قدیمی‌تر نظیر شبکه‌های نسل سه و چهار بوده و عده‌ای دیگر نیز می‌خواهند مطمئن شوند این فناوری به اندازه کافی آینده نگرانه خواهد بود.

به هر حال، مقامات کره‌ای که احتمالاً می‌دانند اینترنت ارائه شده در شبکه‌های 5G تا چه حد عالیست، قصد دارند در المپیک زمستانی 2018 در کره جنوبی، دمویی از این فناوری را ارائه کنند.

 

 منبع: bgr.com

 

 

gptwpnfcinstagramrss