تجهیزات شبکه

 

 

 

راه های گرفتن screenshot در ویندوز10

 

یکی از پرکاربردترین روش های گرفتن screenshot در ویندوز استفاده از کلید print screen (PrtScn) روی کیبورد است. شما بعنوان کارشناس شبکه میتوانید به کاربران سازمان خود سایر راه ها را آموزش دهید چرا که موجب می شود زمان شما به شکل بهتری مصرف شود و بجای گرفتن PrtScn و paste کردن آن در paint با روش های دیگری میتوان این کار را انجام داد بطوریکه زمان کمتری صرف شود. پشتیبانی شبکه نیازمند به داشتن اطلاعات کامل از کامپیوتر و تجهیزات شبکه دارد و علاوه بر آن مهم ترین چیز بروز بودن دانش شما در این زمینه است. جهت کسب موفقیت در زمینه ی پشتیبانی شبکه و قرارگرفتن در رده ی کارشناس حرفه ای شبکه روزانه مقالات مرتبط را مطالعه کنید. در این مطلب به راه های مختلف گرفتن گرفتن screenshot  می پردازیم:

1.استفاده از کلیدهای ترکیبی windows وPrtScn

با فشردن کلیدهای ترکیبی windows و PrtScn اسکرین شات گرفته شده و در مسیر pictures\screenshots ذخیره می شود:

2. اسکرین شات گرفتن از پنجره ی فعال کلیدهای ترکیبی Alt و PrtScn

در مواقعی که شما نمی خواهید از کل فضا screenshot بگیرید می توانید با استفاده از این کلیدهای ترکیبی تنهاا از صفحه ی فعال screenshot بگیرید و سپس آن را در paint یا سایر نرم افزارهای ویرایش عکس paste کنید.

3. استفاده از snipping tools

در search ویندوز خود snip را تایپ کنید در قسمت بالا این نرم افزار می آید با کلیک بر روی آن نرم افزار اجرا می شود و شما نیتوانید از قسمت دلخواه خود screenshot بگیرید. این نرم افزار در خود ویندوز قرارداده شده و یکسری امکانات ویرایش مبتدی هم در آن گنجانده شده است.

 

gptwpnfcinstagramrss